Održana još jedna u nizu radionica u okviru projekta „Sigurnost na društvenim mrežama“
Prostorije Caritasa u Mostaru ove srijede bile su rezervirane za radionicu na temu „Uloga i postupanje škole u prevenciji sekstinga“.
Radionicu za sve zainteresirane stručnjakinje i stručnjake u radu s djecom i mladima, predvodila je dr.sc. Kristina Sesar, psihologinja u Centru za mentalno zdravlje u Širokom Brijegu i profesorica na Studiju psihologije Filozofskog fakulteta, Sveučilišta u Mostaru.
Na samome početku, predavačica je predstavila pojam sekstinga i protumačila kao razmjenu seksualno eksplicitnog sadržaja. Budući da navedeni pojam sve češće uzrokuje različite oblike nasilja, predavačica je posebno skrenula pažnju na sve njegove oblike te ukazala kako je njegova raširenost, nažalost, sve veća među djecom i mladima.
Sesar smatra kako je uzrok sve češćoj pojavi sekstinga, ali i posljedica koje uzrokuje, zapravo promjena načina komuniciranja mladih.
„Prevencije nasilja nema bez svjesnosti i prihvaćanja problema, ali i akcijskog djelovanja“, zaključila je Sesar.
Cjelokupni projekt „Sigurnost na društvenim mrežama“ podržan je u okviru Regionalnog programa lokalne demokracije na Zapadnom Balkanu 2 – ReLOaD2, kojeg financira Evropska unija u Bosni i Hercegovini (EU), a implementira Razvojni program Ujedinjenih naroda (UNDP Bosnia and Herzegovina) uz podršku Grad Mostar.